DAMING PHARMACEUTICAL EQUIPMENT CO., LTD

YPG Series Presioni Spray tharëse

Përshkrim i shkurtër:

Përshkrimi lëngshme apo paste lëndë të parë është mbulua në pika mini lëngshme nga atomizer presion që tërheq ndihmë nga presioni ose pompë diafragmë, dhe shpejt tharje përmes shkëmbimit të ngrohjes. (10-90 sec) më në fund, pluhur apo e vogël kokrrizë është e përfunduar. Features 1. Shpejtësia e tharjes është i shpejtë dhe i përshtatshëm për tharje materiale ndjeshmërisë termike në veçanti. 2. produktit të përfunduar është kokrrizë topin me madhësi uniforme. rrjedhshmëri e saj dhe solubility janë të mira. Pastërtia e produktit është i lartë dhe qua e saj ...


Detail Product

Fabrika Picture

Produkt Tags

Përshkrim

Materiali lëngshme apo paste të papërpunuara është mbulua në pika mini lëngshme nga atomizer presion që tërheq ndihmë nga presioni ose pompë diafragmë, dhe shpejt tharje përmes shkëmbimit të ngrohjes. (10-90 sec) më në fund, pluhur apo e vogël kokrrizë është e përfunduar.

Features

1. Shpejtësia e tharjes është i shpejtë dhe i përshtatshëm për tharje materiale ndjeshmërisë termike në veçanti.

2. produktit të përfunduar është kokrrizë topin me madhësi uniforme. rrjedhshmëri e saj dhe solubility janë të mira. Pastërtia e produktit është i lartë dhe cilësia e saj është e mirë.

3. Ajo aplikohet Shtrirja është e gjerë. Sipas karakteristikave të lëndëve të para, ajo mund të përdorë ajrit të nxehtë të thatë dhe mund të përdorë gjithashtu edhe ajrin e ftohtë të kokërrizoj. Ajo ka përshtatshmëri të fortë ndaj lëndëve të para.

4. Operacion i saj është i thjeshtë dhe i qëndrueshëm; kontrolli i saj është i thjeshtë dhe i përshtatshëm, të lehtë për të realizuar operacionin automatike.

 Parametri teknike

lloj

njësi

50

100

150

200

300

500

1000

Sasia e ujit avulluar

kg / h

50

100

150

200

300

500

1000

madhësia e përgjithshme (O * H)

mm

1600 *
8900

2000 *
11500

2400 *
13500

2800 *
14800

3200 *
15400

3800 *
18800

4600 *
22500

Presioni i pompës

MPa

0,5-8

pushtet

KW

8.5

14

22

24

30

82

30

Temperatura e ajrit gji

300-350

mbledhja materiale të papërpunuara

%

> 97

Ngrohes elektrik

KW

75

120

150

Kur temperatura është më e ulët se 200 ℃, parametrat duhet të llogaritet në bazë të gjendjes praktike.

Electric + avull

MPa + KW

0.5 + 54

0.6 + 90

0.6 + 108

furrën e nxehtë e ajrit

Kcal / h

100000

150000

200000

300000

400000

500000

1200000

Shënim:

1 Sasia e ujit avulluar është e lidhur me karakteristikë e lëndëve të para dhe temperaturën e avullimit. Parametrat në tabelë është llogaritur si 150-160 ℃

2 Customer mund të zgjedhin mënyrë të ndryshme tharje të tilla si: avull tanishme, avullit kundërrymë dhe pluhur kthyer tharje për të përmbushur kërkesat e produktit.

3 Rrjedha tabelë skicë është vetëm për shfaqje, klienti mund të zgjedhë subassembly sipas nevojës.

Aplikimet

Ajo është e aplikueshme në gjëra ushqimore, farmaceutike, industri kimike, ngjyrues, qeramika, biokimike, industri plastike dhe kështu me radhë.


  • : Previous
  • Next:

  • Fabrika Picture

  • 
    WhatsApp Online Chat!