DAMING PHARMACEUTICAL EQUIPMENT CO., LTD

YPG Серија прскање под притисок Фен

Краток опис:

Опис на течност или ставете суровина се вбризгува во мини течни капки од набиена atomizer кој се базира помош од притисок или дијафрагмата пумпа, и брзо сушење преку размена на топлина. (10-90 сек) во последно, прав или мали гранули е завршена. Карактеристики 1. брзина на сушење е брз и погоден за сушење термичка чувствителност материјал особено. 2. На готовиот производ е топката гранули со униформирана големина. Со својот флуиден и растворливост се добри. Чистотата на производот е на високо ниво и qua ...


детали за производот

фабрика Слика

Тагови производ

Опис

Течна или ставете суровина се вбризгува во мини течни капки од притисне atomizer кој се базира помош од притисок или дијафрагмата пумпа, и брзо сушење преку размена на топлина. (10-90 сек) во последно, прав или мали гранули е завршена.

карактеристики

1. брзина на сушење е брз и погоден за сушење термичка чувствителност материјал особено.

2. На готовиот производ е топката гранули со униформирана големина. Со својот флуиден и растворливост се добри. Чистотата на производот е на високо ниво и неговиот квалитет е добар.

3. пријавениот опсег е широк. Според карактеристиките на суровина, може да се користи топол воздух за да се исуши и да го користите ладен воздух гранулат. Тој има силна адаптибилност на суровини.

4. операција е едноставна и стабилна; нејзина контрола е едноставен и лесен, лесно да се реализира автоматско работење.

 Технички Параметар

тип

единица

50

100

150

200

300

500

1000

Износ на испарената вода

kg / h

50

100

150

200

300

500

1000

Вкупен големина (O * H)

mm

1600 *
8900

2000 година ДО
11500

* 2400
13500

* 2800
14800

* 3200
15400

* 3800
18800

* 4600
22500

Притисок на пумпа

MPa

0,5-8

моќ

KW

8.5

14

22

24

30

82

30

Температура на довод на воздух

300-350

Суровини за собирање материјали

%

> 97

електричен грејач

KW

75

120

150

Кога температурата е пониска од 200 ℃, на параметри треба да се пресметува во согласност со практични состојба.

Електрични пареа +

MPa + KW

0,5 + 54

0,6 + 90

0,6 + 108

Топол воздух печка

Kcal / h

100000

150000

200000

300000

400000

500000

1200000

Забелешка:

1 износот на испарува вода е поврзана со карактеристика на суровина и температурата на испарување. Параметрите во табелата се пресметува како 150-160 ℃

2 клиентите да изберете различни сушење начин како што се: сегашната пареа, countercurrent пареа и прав се враќа сушење за да се исполнат барањата на производот.

3 шема скица Протокот е само за шоу, корисникот може да ги собереш затворете го повторно според потребите.

апликации

Тоа може да се примени во храна, фармацевтската, хемиската индустрија, пигменти, керамика, биохемиски, пластика индустрии и така натаму.


  • Претходно:
  • Следно:

  • фабрика Слика

  • 
    WhatsApp Онлајн Chat!