DAMING PHARMACEUTICAL EQUIPMENT CO., LTD

за нас

Changzhou Daming фармацевтска опрема копродукции, Ltd е основана во 2000 година, е професионална производителот се ангажирани во истражување, развој и производство на сушење опрема и гранулирање на машини. Таа во моментов е претпријатие со повеќе сорти и спецификации во China.Changzhou Daming фармацевтска опрема копродукции, Ltd е основана во 2000 година, е професионална производителот се ангажирани во истражување, развој и производство на сушење опрема и гранулирање на машини. Таа во моментов е претпријатие со повеќе варијанти и спецификации во Кина.

dd

Нашата компанија апсорбира напредна технологија и искуство дома и во странство, и строго спроведува ISO9001 меѓународни стандарди за квалитет систем за да се обезбеди квалитет на производот. Во развој и истражување на сушење опрема, ние постојано иновираат и да се трансформира за да се дизајнира и произведува една серија на напредни и заштеда на енергија производи. Во согласност со потребите на пазарот, ние имаме развиено повеќе од четириесет серија на сушење, гранулирање, мешање и де-бришење прашина производи. На производи се широко се користи во сушење и сушење на индустриски суровини или производи во фармацевтски, хемиски, храна, лесна индустрија и други индустрии, и се добро примени од страна на корисниците. Клиентите се добредојдени да ги преземат тест и инспекција.

Нашата компанија се наоѓа во прекрасна Кинески Jiangnan (јужно од реката Јангце) градот и познатиот индустриски град Changzhou. Таа се наоѓа во внатрешноста на Шангај и Нанџинг економска развојна зона, со пријатна клима и удобен транспорт. Компанијата има силна техничка сила, совршен систем на тестирање, софистицирана опрема за обработка и строг систем на управување. Им посакуваме топло добредојде на нови и стари клиенти, пријатели од сите сфери на животот во земјата и странство во посета и да работат заедно за да се создаде подобра иднина!

fh2
fh1
fh3


WhatsApp Онлајн Chat!