FBL Fluid Bed Granulator pelletizer coater

Përshkrim i shkurtër:

Aplikime 1 Granulating kolaps Raise Përmirësimi ngjeshja pronat rritjen e densitetit të rrumbullakët të kokrrizë sipërfaqe 2 pelletizing rritjen e densitetit Përgatitja kokrrizë top Pilula High efektive Bëni sipërfaqja e kokrrizë qetë 3 Wrap veshja Zgjidhje / pezulluar përfundojë lëngshme Veshje Shpërndarja e fushës madhësisë grimcë është i centralizuar Powder përfundon shtresë rritur densitet 4 shtresë Film veshja me lëshim të ngadalshëm veshje enterike veshja shkrirëse termik Features veshja 1. shpejtësi rrotulluese prej pllakave është c ...


Detail Product

Fabrika Picture

Produkt Tags

Aplikimet

1 Granulating

Ngritja kolaps

Përmirësuar vetitë ngjeshja

rritjen e densitetit

Round sipërfaqe kokrrizë

2 Pelletizing

rritjen e densitetit

Përgatitja kokrrizë topin

Pilula lartë efektive

Bëni sipërfaqen e kokrrizë qetë

3 veshja Wrap

Zgjidhja / Veshje përfundojë pezulluar lëngshme

Shpërndarja e fushës madhësisë kokrrizë është i centralizuar

Pluhur përfundon shtresë

rritjen e densitetit

4 shtresë

veshja

veshja ngadaltë çlirim

veshja enterike

veshja termik shkrirja

Features

1. Shpejtësia e rradhës e pjatë është i vazhdueshëm dhe rregullueshme.

2. topth në shtrat fluide në shtetin lundrues, sipërfaqja e saj është shkalla kompakt dhe të lartë të topit.

3. përshtatshme për granulimit pluhur, shtresë grimcë, pelletizing dhe veshja.

4. Për të prodhuar kokrrizë kompakt dhe rritjen e gravitetit specifik.

5. Ajo mund të bëjë infuzion kokrrizë (10-30 rrjetë)

Multi-funksion rrotulluese plate

geomety të ndryshme në sipërfaqe mund të shtoni fërkimet në mes të pjatë dhe materiale kur rrotullues.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

specifikim Item

1.5

10

20

30

60

120

 

Volumi i enës

L

5

30

60

105

180

420

Të gjitha përmasat janë vetëm për referencë. Sipas gjendjen e lëndëve të para, kompania jonë ka të drejtë për të ndryshuar.

kapacitet

Kg / batch

0,5-1,5

3-10

8-20

10-30

20-60

40-120

Fuqia e rradhës

kw

0.55

1.5

4

5.5

7.5

11

Fuqia e tifoz

kw

4

5.5

7.5

15

18.5

22

Konsumi i avullit

kg / h

35

42

84

166

250

332

Konsumi i ajrit të kompresuar

m3 / min

0.3

0.6

0.6

1.1

1.8

2.4

Madhësia e pajisjeve kryesore

A1 (mm)

2600

2250

2850

2850

3300

3500

A2 (mm)

 

320

490

590

690

790

A3 (mm)

 

2050

2600

2600

3080

3280

Ø1 (mm)

400

700

1000

1200

1400

1600

O2 (mm)

180

180

280

280

280

315

B1 (mm)

1650

1160

1460

1660

1860

2060

B2 (mm)

 

1800

2460

2860

3260

3660

L (mm)

1000

1250

1530

1650

1650

1750


  • : Previous
  • Next:

  • Fabrika Picture

  • 
    WhatsApp Online Chat!