Фен GFG Серија висока ефикасност флуидизиран

Краток опис:

Апликации Таа е погодна за лекови, храна, сточна храна, хемиската индустрија и така натаму, костим за сушење на прав кој има добри флуидност Принцип Кога воздухот е прочистен и греење, се воведува од дното на издувен вентилатор и поминува низ екранот плоча на суровини материјал. Во работа комората, состојбата на fluidization е формиран преку мешање и негативен притисок. Влага испарува и отстранети брзо и суровина се суши брзо Карактеристики 1. Структурата на течност кревет е на р ...


детали за производот

фабрика Слика

Тагови производ

апликации

Таа е погодна за лекови, храна, сточна храна, хемиската индустрија и така натаму, одговараат за сушење на прав кој има добри флуидност

принцип

Кога воздухот е прочистен и загрева, што е воведен од дното на издувен вентилатор и поминува низ екранот плоча на суровина. Во работа комората, состојбата на fluidization е формиран преку мешање и негативен притисок. Влага испарува и отстранети брзо и суровина се суши брзо

карактеристики

1. Структурата на течност кревет е на круг за да се избегне мртов агол.

Во внатрешноста на бункер има возбуда, со цел да се избегне агломерација на суровини и формирање на каналот на протокот. (Мала машина не поддржува мешалка)

2. гранули се испушта преку методот на превртување. На овој начин, тоа е многу лесен и брзо. Празнење на системот може да биде дизајниран од страна на барање.

3. Тоа е управувана во услови на негативен притисок и печат. На воздухот се филтрира. Затоа што е едноставен во употреба и лесен за чистење. Таа е идеална опрема што е во согласност со барањата на GMP.

4. Брзина на сушење е брз и температура е униформа. Во принцип времето на сушење е 20-30 минути.

Технички Параметар

точка

тип

Влез капацитет (кг)

60

100

120

150

200

300

500

вентилатор

Количина на воздух (m3 / h)

2361

3488

4000

4900

6000

7800

10800

Воздушен притисок (mmH2O)

594

533

533

679

787

950

950

Моќност (kW)

7.5

11

15

18,5

22

30

45

Мешајќи моќност (kW)

0.55

0.55

0.55

0.55

0.75

1.10

1.50

Мешајќи брзина (rpm)

11

потрошувачката на Пареа (kg / h)

140

170

170

240

280

360

451

Операцијата време (мин)

15-30 (зависи од суровини)

Висина

Круг (мм)

2700

2900

2900

2900

3100

3600

3850


  • Претходно:
  • Следно:

  • фабрика Слика

  • 
    WhatsApp Онлајн Chat!