WLDH Лента Хоризонтална Миксер

Краток опис:

Принцип на работа Оваа машина е составен од контејнер, завртка мешање paddles и преодни делови; лопатка на завртката обично се направени во 1 слој или 3 слоеви, надворешниот завртка се спојуваат е материјал за да се на центарот од двете страни, и на внатрешниот слој на завртката пренесува материјалот на двете страни од центарот, па како да се од струење на мешање . Карактеристики Голем коефициент на товарење, мали окупираните област. Тоа е тешко да се исчисти кога тој се користи за да се измеша слатка или лепило материјал. ...


детали за производот

фабрика Слика

Тагови производ

Принцип на работа

Оваа машина е составен од контејнер, завртка мешање paddles и преодни делови; лопатка на завртката обично се направени во 1 слој или 3 слоеви, надворешниот завртка се спојуваат е материјал за да се на центарот од двете страни, и на внатрешниот слој на завртката пренесува материјалот на двете страни од центарот, па како да се од струење на мешање .

карактеристики

Голем коефициент на товарење, мали окупираните област.

Тоа е тешко да се исчисти кога тој се користи за да се измеша слатка или лепило материјал.

Материјал што треба да се меша

миксер лента се користи во мешањето на вискозна или лепило прашкаст материјал, или на мешање на прав кој треба да се додаде течност, и паста материјал. Во меѓувреме, поради тоа што е тешко да се исчисти слатка материјал, машина е погодна за случај на мешање, каде што производството е голем и нема потреба од преместување различни материјали често.

Технички Параметар

спецификација

WLDH-0,1

WLDH-0,3

WLDH-0,5

WLDH-1

WLDH-1.5

WLDH-2

WLDH-3

WLDH-4

WLDH-6

WLDH-8

WLDH-10

мешани износот / серијата
(килограм)

30-50

100-150

200-300

400-600

600-900

800-1200

1200-1800

1600-2400

2400-3600

3200-4800

4000-6000

моќност (kg)

1,5-4

3-3,5

4-11

7,5-15

11-18,5

15-22

18,5-30

22-37

37-55

37-55

37-55

тежина (kg)

300

500

900

1400

1900

2500

3100

3600

5300

6800

7800

Забелешка: горенаведените производи може да се направи во јаглероден челик или од нерѓосувачки челик C P


  • Претходно:
  • Следно:

  • фабрика Слика

  • 
    WhatsApp Онлајн Chat!