FBL флуидизиран гранулатор Pelletizer Coater

Краток опис:

Апликации 1 гранулирање Крени колапс Подобрување на набивање својства се зголеми густината тркалезна површина гранули 2 зрнца се зголеми густината Подгответе топката гранули високо ефективни пилула се направи на површината на гранули мазна 3 завиткајте слој решение / суспендирани течност фолија слој на распределба на опсегот големина на честичка е централизирано во прав обвива слој зголемување на густината 4 обложување филм обложување бавно ослободување обложување на ентерично обложување топлинска топење карактеристики слој 1. брзина на ротирање на плоча е в ...


детали за производот

фабрика Слика

Тагови производ

апликации

1 гранулирање

Подигнување на колапс

Подобрување на набивање својства

зголемување на густината

Круг на површината на гранули

2 зрнца

зголемување на густината

Подгответе топката гранули

Високо ефективни пилула

Се направи на површината на гранули непречено

3 навиват слој

Решение / суспендирани течност фолија слој

Дистрибуцијата на обемот големина на честичка е централизирана

За прашок обвива слој

зголемување на густината

4 обложување

Филм слој

слој бавно ослободување

ентерично обложување

Топлинска слој на топење

карактеристики

1. брзина на ротирање на плоча е континуиран и прилагодливи.

2. топчиња во флуидизиран слој со променлива состојба, неговата површина е компактен и висок степен на топката.

3. Погоден за гранулирање на прав, гранули слој, зрнца и обложување.

4. За да се произведе компактен гранули и зголемување на специфична тежина.

5. Тоа може да се направи инфузија гранули (10-30 мрежа)

Мулти-функција ротирачкото плоча

Различни geomety на површината може да се додаде на триење помеѓу плочата и материјали кога ротациони.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

спецификација точка

1.5

10

20

30

60

120

 

Обем на контејнерот

L

5

30

60

105

180

420

Сите димензии се за повикување само. Во согласност со состојбата на суровини, нашата компанија има право да ги промени.

капацитет

Kg / серијата

0,5-1,5

3-10

8-20

10-30

20-60

40-120

Моќта на ротирачкото

kw

0.55

1.5

4

5.5

7.5

11

Моќта на вентилаторот

kw

4

5.5

7.5

15

18,5

22

Потрошувачка на пареа

kg / h

35

42

84

166

250

332

Потрошувачката на компримиран воздух

m3 / min

0.3

0,6

0,6

1.1

1.8

2.4

Големина на главната опрема

А1 (mm)

2600

2250

2850

2850

3300

3500

А2 (mm)

 

320

490

590

690

790

A3 (mm)

 

2050

2600

2600

3080

3280

Ц1 (mm)

400

700

1000

1200

1400

1600

О2 (mm)

180

180

280

280

280

315

B1 (mm)

1650

1160

1460

1660

1860

2060

Б2 (mm)

 

1800

2460

2860

3260

3660

L (mm)

1000

1250

1530

1650

1650

1750


  • Претходно:
  • Следно:

  • фабрика Слика

  • 
    WhatsApp Онлајн Chat!